Události MP 35. týden

Městská policie DěčínDne 5.9.2016 v 4:40 hod. oznámil občan, že v ul. Kamenická v DC2 se motá nějaká osoba kolem zaparkovaných aut. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v ul. Stavební v DC1 zadržela podezřelého, který jel na neosvětleném kole. Jednalo se o třicetiletého muže z Děčína. Muž měl u sebe několik pytlů, ve kterých byla vrtačka, několik prodlužovacích kabelů, sada nářadí a další věci. Muž se strážníkům přiznal, že všechny věci, včetně kola, na kterém jel, odcizil. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 3.9.2016 v 20:05 hod. si hlídka MP všimla při kontrole v DC4 muže, který ležel na zemi kousek od obchodního domu. Muž byl silně podnapilý, hlídce se ho nepodařilo probrat, proto strážníci na místo přivolali záchrannou službu, která si dotyčného odvezla do nemocnice na ošetření. Až v nemocnici se podařilo zjistit, že se jednalo o sedmatřicetiletého muže z Děčínska.

Dne 2.9.2016 v 23:40 hod. oznámil občan z DC2, že se do domu dostal na chodbu nějaký chlap, který do všeho mlátí a dělá bordel. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, ale muž mezitím z domu utekl. Hlídce se po krátkém pátrání podařilo u horní brány do nemocnice podezřelého zadržet. Jednalo se o devatenáctiletého mladíka z Děčína. Zadržení se aktivně bránil, hlídka proti němu musela použít donucovací prostředky a nasadit mu pouta. Mladík byl evidentně pod vlivem alkoholu nebo jiných látek. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 2.9.2016 v 23:25 hod. požádala PČR o spolupráci při zákroku v restauraci v Děčíně 3, kde podle oznámení došlo ke rvačce. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se do sebe pustili čtyři hosté. Jeden z účastníků při rvačce utrpěl zranění hlavy. Na místo se dostavila záchranná služba, kterou předtím zavolal jeden z přítomných. Strážníci situaci na místě uklidnili. Událost si k dořešení převzala Policie ČR.