Události MP 43. týden

Městská policie DěčínDne 30.10.2016 v 17:15 hod. oznámil občan, že v Jílovském potoce běhá nějaký muž v trenkách a řve, že je mu zima. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP. Strážníci zjistili, že v potoce pobíhal polonahý devětadvacetiletý muž, který byl zřejmě pod vlivem drog. Hlídka mu pomohla z potoka a na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu, která muže převezla do nemocnice na ošetření.

Dne 29.10.2016 v 20:55 hod. zastavila hlídka MP při kontrole v DC8 v ul. Teplická neosvětleného cyklistu. Při komunikaci s hlídkou byl z muže cítit alkohol. Jelikož u sebe cyklista neměl žádný doklad totožnosti a byl zjevně v podnapilém stavu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR. Dechová zkouška u muže ukázala hodnotu 1.69 promile alkoholu v dechu. Hlídka přestupek zadokumentovala a předala k dalšímu řešení příslušnému správnímu orgánu.

Dne 28.10.2016 v 19:20 hod. oznámila žena z DC6, že na chodbě domu nějaký opilec bouchá na dveře a dělá značný hluk. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v domě zastihla silně podnapilého muže, který hlasitě křičel a kopal do dveří jednoho bytu. Muž s hlídkou nespolupracoval a odmítal předložit doklady i po opakované zákonné výzvě. Hlídka proto muže za pomoci donucovacích prostředků odvedla z domu a převezla na PČR k prokázání totožnosti. Jednalo se o čtyřicetiletého muže z Děčína. Hlídka věc vyřešila uložením blokové pokuty.

Dne 28.10.2016 v 7:45 hod. oznámila žena z DC32, že někdo vykopl dveře do jejího bytu a ukradl z něj nějaké vybavení. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v domě zadržela dvojici podezřelých z krádeže. Jednalo se o muže ve věku padesát a osmnáct let. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala k dořešení.