Události MP leden 2013

Městská policie DěčínDne 30.1.2013 ve 20.50 hod. oznámila obsluha restaurace v DC6, že mají v provozovně hosta, který všechny napadá a nechce odejít. Na místo byla vyslána hlídka MP, která muže vyzvala k prokázání totožnosti. Na to muž nereagoval a neustále slovně napadal obsluhu a hosty. Hlídka jej proto za pomocí donucovacích prostředků vyvedla před restauraci. Muž na zákrok strážníků reagoval dalšími vyhružkami typu: „Prijdete o práci, protože mám styky a už si v Děčíně neškrtnete“. Prototože stále na výzvy ke zklidnění nereagoval a choval se stále agresivněji, byla mu přiložena pouta a byl převezen ke zjištění totožnosti na PČR. Jednalo se o jednapadesátiletého muže z Děčína. Jeho jednání bude řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 31.1.2013 v 00.20 hod. oznámila žena z DC2, že její syn dělá bordel a žádala o urychlený příjezd hlídky MP. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, která ve třetím patře domu zjistila otevřený byt. Ve dveřích stál muž a házel po zemi vše, co měl po ruce. Na chodbě bylo utržené topné těleso a z potrubí stříkala voda. Na zákonné výzvy strážníků muž reagoval slovy: „Stejně to rozmlátim a vy se ke mně nepřibližujte“. Strážníky byl okamžitě zpacifikován a byla mu přiložena pouta. Strážníci spolu s domovníkem uzavřeli hlavní uzávěr topení. Záležitost si k dořešení převzala hlídka Policie ČR.

Dne 19.1.2013 v 00.20 hod. oznámil majitel diskoklubu v DC32, že právě nepustil na diskotéku dva podnapilé mladíky, kteří pak povalili popelnice do vozovky a odešli směrem na DC31. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na ulici Vítězství dotyčné výtržníky ve věku dvacet šest a třicet osm let zadržela. Jeden ze zadržených zaútočil na strážníka, hlídka proto musela použít donucovací prostředky a dotyčnému byla přiložena pouta. Strážník byl následně ošetřen v nemocnici. Šetření celé věci převzala PČR pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě.

Dne 19.1.2013 ve 21.37 hod. oznámil občan, že z bytu v domě v ul. Čsl. Partyzánů v DC32 je slyšet hlasitá reprodukovaná hudba, což oznamovatele ruší. Na místo byla vyslána hlídka MP, která kontaktovala majitelku bytu. Jednalo se o dvaadvacetiletou ženu z Děčína. Ta se za své jednání omluvila, uzavřela okna a přislíbila, že již bude klid. Záležitost strážníci vyřešili domluvou.

Dne 18.1.2013 ve 12.40 hod. zastavila hlídka MP v DC2 v ul. Benešovská vozidlo Fiat, které nemělo platnou STK. Vozidlo řídil jednašedesátiletý muž z Děčína. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 18.1.2013 ve 12.50 hod. oznámil občan, že v DC4 v ul. Prokopa Holého je nějaký muž uprostřed křižovatky a tančí. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě zjistila, že se jedná o strážníkům známou osobu, sedmatřicetiletého muže z Jílového. Hlídka dotyčného z místa vykázala.

Dne 13.1.2013 v čase 16:25 hodin oznámila ostraha obchodu v Děčíně 2 na ulici Kamenická, že zadržela tři nezletilé osoby, které pronesly přes pokladnu bez zaplacení zboží v hodnotě několika desítek korun. Hlídka MP na místě zjistila, že krádež mají na svědomí teprve osmileté děti. Hlídka nezletilce převezla do místa bydliště, kde je předala rodičům. Zboží bylo vráceno zpět do prodejny.

Dne 12.1.2013 v 09:50 hod. oznámil občan, že v ul. Vilsnická v DC7 se perou obyvatelé jednoho bytu. Hlídka MP na místě kontaktovala třiatřicetiletou ženu a o sedm let mladšího muže, kteří uvedli, že se vzájemně napadli. Zraněn nikdo nebyl a přivolání Policie ČR dotyční odmítli. Hlídka přestupek spočívající v narušování občanského soužití vyřešila uložením blokových pokut.

Dne 11.1.2011 v 11.00 hod. oznámil občan z DC1, že vidí dva muže s kočárkem, na němž vezou železné trubky. Na místo byla vyslána hlídka MP, která u sběrných surovin kontaktovala dvaadvacetiletého a dvaatřicetiletého muže. Muži hlídce nemohli prokázat původ železného materiálu, proto byla na místo přivolaná hlídka PČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Dne 10.1.2013 v 10.00 hod. oznámil muž z DC1, že v Zámecké ulici v jednom z opuštěných domů zase někdo krade železo, je slyšet velký rachot někde u půdy. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v domě přistihla devětačtyřicetiletého a devětatřicetiletého muže z Děčína. Oba tvrdili, že mají s majitelkou domu domluveno, že opraví střechu. Protože toto nemohli prokázat, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si vše převzala k dalšímu řízení. O cca dvě hodiny později si hlídka MP všimla uvedených mužů, kteří nesli něco zabalené do sběrny železa v DC3. Následně bylo zjištěno, že se jedná o 19 kg měděných trubek. Muži uvedli, že měď pochází z domu ze Zámecké ulice. U muže v batohu navíc hlídka objevila páčidlo a pilku na železo. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 10.1.2013 v 17.50 hod. oznámila ostraha obchodního domu v DC4, že před obchodem se zdržují nějací bezdomovci, popíjejí alkohol a na napomenutí nedbají. Na místo byla vyslána hlídka MP, která přistihla na místě čtyři osoby, z nichž dvě pily alkohol. Přestupek s nimi hlídka vyřešila uložením blokových pokut a všechny z místa vykázala.

Dne 9.1.2013 v 18.19 hod. oznámil občan, že u bočního vchodu prodejny v DC4 leží na zemi muž. Jestli je opilý, zraněný nebo zfetovaný, oznamovatel nevěděl. Na místo byla vyslána hlídka MP, která muže zvedla a zjistila, že je pod vlivem alkoholu. Dotyčný neměl viditelné zranění a lékařské ošetření či jinou pomoc od hlídky MP odmítl. Hlídka po kontrole totožnosti dohlédla na jeho odchod do místa bydliště.

Dne 5.1.2013 ve 23.35 hod. kontrolovala hlídka MP v DC4 v ul. Prokopa Holého hernu se zaměřením na dodržování vyhlášky statutárního města Děčín č. 4/2011 o zákazu provozování sázkových her, loterií a jiných podobných her. Při kontole hlídka spatřila dva mladíky, zcela zjevně mladších 18-ti let, jak sedí u výherního automatu VLT a jeden z nich na něm hraje. Následně bylo zjištěno, že se jedná o dva šestnáctileté mladíky. Jeden z mladíků uvedl, že peníze na hru mu na automatu namačkala obsluha herny. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou záležitost následně převzala.

Dne 5.1.2013 ve 20.00 hod. požádala PČR o spolupráci – vyslání jedné hlídky MP do DC1 na Tyršův most, kde je potřeba pomoc při řízení dopravy při uzavření mostu kvůli pohybu neznámé osoby na mostním oblouku. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zajistila uzavření mostu pro dopravu. Akce ukončena ve 20.40 hod., kdy byl muž z mostu Policií ČR sundán. Jednalo se o třiadvacetiletého mladíka z Děčína. Jeho jednání Policie ČR posuzuje jako trestný čin výtržnictví.

Dne 5.1.2013 v 10:45 hod. oznámil občan, že v ul. Zámecká v DC1 v neobydleném domě chodí po střeše muž a řeže něco pilkou. Kamerový systém zachytil muže v bílém oblečení na střeše domu po pravé straně z vjezdu ul. Tyršova. Hlídka MP podezřelého na místě zadržela. Jednalo se o čtyřicetiletého muže z České Lípy, který byl propuštěn z výkonu trestu (amnestie) a chtěl krást antény a různé kovové věci. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.