Události MP únor 2013

Městská policie DěčínDne 28.2.2013 ve 22.09 hod. zaznamenala obsluha kamerového systému MP v DC4 muže a ženu, kdy muž u stánku s občerstvením převrátil instalovaný stolek a poté v ul. Plzeňská převrátil plastový kontejner. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která dvacetiletého muže zadržela v ul. Čs. legií. Dotyčný stolek i plastový kontejner postavil na původní místo. Přestupek řešila hlídka na místě uložením blokové pokuty.

Dne 28.2.2013 v 8.25 hod. si hlídka MP všimla v DC4 muže, jak v oploceném objektu Českých drah nese nějaký větší sloupek z plotu na připravenou kárku, kde již byl jeden sloupek naložený. Hlídka zjistila, že se jedná o padesátiletého muže, který hlídce tvrdil, že sloupky stejně nikomu nepatří, tak nevidí důvod, proč by si je nemohl vzít. S ohledem na podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 24.2.2013 v 00.10 hod. oznámila obsluha herny v DC9, že je tam nějaký agresivní host, který poškodil bezpečnostní kamery. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že třiatřicetiletý muž vytrhal dráty ze čtyř kamer, neboť mu vadilo, že je sledován. Vzhledem k způsobené škodě byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 22.2.2013 v 25:25 hod. oznámil občan, že v ul. Jezdecká v DC3 se nachází paní se psem, který vykonal potřebu, ale paní odmítá po psovi uklidit. Hlídka MP a místě kontaktovala třicetiletou ženu, které uložila za znečištění veřejného prostranství blokovou pokutu. Žena pak pod dohledem hlídky po psovi vše uklidila.

Dne 20.2.2013 ve 14.25 hod. si všimla obsluha kamerového systému MP zn. VW, které zaparkovalo na ulici Prokopa Holého v druhé řadě a překáželo v provozu těsně před křižovatkou s ulicí Ruská. Na místo byla vyslána hlídka MP. Při příjezdu na místo se vozidlo na místě již nenacházelo, v silnici stál pouze silně podnapilý muž, který měl dvě velké tašky položené v silnici a vozidla je musela objíždět. Hlídka muže poučila, aby si tašky dal na chodník, jelikož brzdí dopravu. Muž na to reagoval nepublikovatelnými výrazy s mírně řečeno agresivním sexuálním podtextem. Zákonnou výzvou byl požádán k předložení dokladů totožnosti, na což nereagoval a pokračoval ve slovním napadání. Na zákonnou výzvu, aby svého protiprávního jednání zanechal, muž nijak nereagoval, proto proti němu hlídka použila donucovací prostředky, naložila jej do služebního vozidla a převezla ke zjištění totožnosti na obvodní oddělení Policie ČR. Jednalo se o šestadvacetiletého muže z Děčína. Muž je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku. Jeho jednání bude řešit příslušný správní orgán Magistrátu města Děčín.

Dne 17.2.2013 v 10.42 hod. oznámil občan, že v DC3 v ulici Kladenská rozebírají nějací muži pračku a na místě je po nich nepořádek. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila totožnost dotyčných. Jednalo se o čtyřiadvacetiletého a dvacetiletého muže z Děčína. Muži veškerý nepořádek pod dohledem strážníků uklidili. Přestupek řešila hlídka uložením blokových pokut.

Dne 16.2. 2013 v 04.40 hod. zastavila hlídka MP při kontrolní činnosti v Děčíně 1 v ul. K. Čapka vozidlo Renault, které se rozjelo jednosměrnou ulicí směrem na Tyršovu ulici. Vozidlo řídil devětadvacetiletý muž z Děčína. Dechová zkouška u řidiče ukázala 1,1 promile alkoholu. Záležitost si na místě převzala hlídka Policie ČR.

Dne 14.2.2013 v 00.25 hod. zaznamenala obsluha kamerového systému MP v DC3 dva mladíky, kteří černou barvou pokreslili žlutý plastový kontejner na tříděný odpad. Na místo byla ihned vyslána hlídka MP, která u objektu Chlumu oba mladíky ve věku dvacet tři a dvacet dva let zadržela. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 11.2.2013 v 06.55 hod. oznámil občan z DC1 přítomnost syna sousedky, který se opět pokouší dostat do jejího bytu. Na místo byla vyslána hlídka MP, která u domu zjistila poškozenou omítku od ran pěstí a u schránek ukopnutou kliku. V 8. patře domu hlídka zjistila, že podezřelý dvaatřicetiletý muž se nachází v bytě jednoho ze sousedů, který se jej snažil zklidnit. Muž odmítal byt dobrovolně opustit byt a na výzvy k prokázání totožnosti reagoval agresivně. Za pomocí hmatů a chvatů byl spacifikován a byla mu přiložena pouta. Následně byl z bytu vyveden do vstupního vestibulu domu, kde se k poškození vybavení domu přiznal. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si celou záležitost převzala k dalšímu šetření.

Dne 11.2.2013 v 11.55 hod. oznámil občan, že stojí na konečné zastávce MHD v DC3 a viděl, jak jeden muž přeskočil plot do zahrady u poslední vily před zastávkou a druhý hlídá na chodníku. Na místo byla vyslána hlídka MP, která na místě přistihla dva muže ve věku padesát čtyři a osmnáct let. Vedle nich ležela na kraji vozovky železná konstrukce zahradní lavice. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc na místě převzala.

Dne 10.2.2013 v 18.26 hod. oznámil vrátný z podniku v DC5, že jej kontaktoval občan s oznámením, že u železniční trati leží na zemi muž. Jestli je zraněný nebo opilý, oznamovatel nevěděl. Na místo byla vyslána hlídka MP, která zjistila, že se jednalo o dvaašedesátiletého muže z Děčína. Muž Byl podnapilý a značně promrzlý. Na místo byla přivolána záchranná služba, která muže převezla do nemocnice.

Dne 10.2.2013 v 02:20 hod. si všimla hlídka MP v DC3 rvačky čtyř osob. Strážníci na místě zabránili dalšímu napadání a zjistili totožnost účastníků rvačky. Jednalo se o muže ve věku dvacet dva až dvacet sedm let. Hlídka zjistila, že při incidentu bylo poškozeno jedno ze zaparkovaných vozidel. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

Dne 9.2.2013 ve 13.45 hod. požádala OS OŘ PČR o vyslání hlídky MP do objektu soukromé firmy v DC32, kde mělo dojít k vyhrožování střelnou zbraní. Hlídku na místě kontaktoval čtyřiadvacetiletý muž a čtyřiačtyřicetiletá žena. Dotyční shodně uvedli, že se pohádali s majitelem provozovny a ten je ohrožoval střelnou zbraní. Hlídkou byl poté majitel provozovny kontaktován. Jednalo se o jednatřicetiletého muže. Ten popřel, že by k incidentu došlo. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která řešení převzala.

Dne 9.2.2013 v 11.35 hod. zadržela hlídka MP před prodejnou v DC4 muže, který v prodejně odcizil zboží v celkové hodnotě 1.400,- Kč. Zboží bylo vráceno zpět do prodejny a hlídka muže převezla na PČR, kde bylo zjištěno, že se jedná o pětadvacetiletého muže z Varnsdorfu. Řešení události převzala PČR.

Dne 3.2.2013 v 11.40 hod. oznámil občan z DC3, že bydlí proti ubytovně v ul. Zelená a viděla obyvatele ubytovny, jak z prvního patra vyhodili dolů radiátor, naložili ho na káru a jedou směrem k Žerotínově ulici. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP, která ještě v Zelené ulici zadržela s károu a radiátorem tři sourozence ve věku čtrnáct až dvacet pět let. Zadržení nejdříve hlídce tvrdili, že radiátor našli před domem, poté, že se v bytě dělá rekonstrukce a topení se vyměňuje. Hlídka MP se spojila s majitelkou objektu, která hlídce sdělila, že k žádné rekonstrukci nedochází a požádala o přivolání PČR. Záležitost si k dořešení převzala PČR.

Dne 1.2.2013 v 01:12 hod. oznámil občan, že nějací kluci na konečné MHD v DC7 sprejují zastávku. Hlídka MP na místě zadržela dva mladíky ve věku osmnáct a dvacet let. Jeden z mladíků měl u sebe sprej a přiznal se, že nastříkal na čekárnu nápis. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si věc převzala k dořešení.