Z asistentů prevence se stala uznávaná a vyhledávaná služba

Řadu úspěšných zákroků si připsali během uplynulého období asistenti prevence kriminality, kteří působí v několika lokalitách Děčína. Za dobu fungování projektu se z asistentů stala uznávaná a vyhledávaná služba, kterou chce městská policie udržet i do budoucna.

Kromě běžného dohledu ve svěřených lokalitách a zejména v okolí základních škol řešili asistenti prevence kriminality i řadu závažnějších záležitostí. „Zmínit lze přivolání záchranné služby několika občanům, které postihly akutní zdravotní potíže, ale i záchranu dítěte, které vylezlo na parapet okna v jedenáctém patře,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Dodal, že asistenti dále spolupracovali na vyřešení řady přestupků zejména proti veřejnému pořádku. „Obyvatelé lokalit se na ně obracejí ve stále větší míře, což svědčí o postupném budování a prohlubování důvěry. Spolupráce s občany je pro nás v tomto ohledu klíčová a činnost asistentů vhodně doplňuje práci strážníků městské policie,“ doplnil ředitel.

Projekt Asistenti prevence kriminality v Děčíně, který je financován převážně z prostředků Evropského sociálního fondu, je naplánován do poloviny příštího roku. Vedení města a městské policie ale chce činnost asistentů zachovat v rámci navazujícího projektu minimálně na další dva roky.